NHD-240128WG-ATMI-VZ#
UDEL Chips Tech Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NHD-240128WG-ATMI-VZ#
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : Blue (White - Inverted)
Display Type : STN - Super-Twisted Nematic
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 128.00mm W x 74.00mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : -
Graphics Color : White (Blue - Inverted)
Touchscreen : -
Mfr : Newhaven Display Intl
Dot Pixels : 240 x 128
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel, 8-Bit
Dot Pitch : 0.50mm W x 0.50mm H
Dot Size : 0.47mm W x 0.47mm H